Vacu

Firma Vacu Activ zdobyła złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich za Innowacyjne Rozwiązania i Najwyższą Jakość produkowanych urządzeń.

Vacu to specjalistyczne urządzenie, w którym nowoczesna bieżnia otoczona jest kapsułą z podciśnieniem, podczerwienią, jonizacją, ozonoterapią, koloroterapią, bryzą i aromaterapią. Urządzenie dodatkowo wyposażono w oświetlające twarz fotoodmładzające lampy LED Kolagen. Kapsuła sięga osobie ćwiczącej do pasa, a ponadto dolne partie ciała odizolowane są od reszty za pomocą pasa wykonanego z gumy i tworzywa sztucznego, którego jeden koniec opina ciało ćwiczącej na wysokości talii, a drugi koniec jest założony na kołnierz urządzenia. Dzięki temu, że kapsuła jest szczelna i można utrzymać stałe podciśnienie, czy jednakową temperaturę, ćwiczenia dają wielką skuteczność(ponad 90 % użytkowników straciło po 20 treningach do 35 cm na obwodzie ciała-uda, pośladki, brzuch. Efekty są szybko widoczne i utrzymują się przez wiele miesięcy).Ćwiczenia na Vacu są obecnie najbardziej skuteczną metodą w walce z cellulitem.

Dlaczego warto korzystać z Vacu?

Nasze mięśnie podczas pracy zużywają energię, którą między innymi czerpią ze spalania tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że w pierwszej kolejności wykorzystują one tę tkankę tłuszczową, która jest najlepiej ukrwiona. I niestety, tłuszcz w takich partiach jak biodra, uda, brzuch i pośladki, wcale nie będzie spalany na początku. Należy więc samemu zadbać o to, by te miejsca były lepiej ukrwione i podczas wysiłku mięśnie właśnie z nich spalały tłuszcz.

W kapsule Vacu z podciśnieniem, podciśnienie wytwarzane jest przede wszystkim w takich miejscach jak , pośladki, uda i brzuch. Dzięki efektowi ssania poprawia się krążenie krwi, co znacznie przyśpiesza proces ukrwienia tkanek, a tym samym ułatwia spalanie tłuszczu. Wyrównuje się także powierzchnia skóry i zmniejsza cellulit. Z kolei w Vacu z podczerwienią skóra osoby ćwiczącej nagrzewa się rozszerzając naczynia krwionośne i polepsza się ukrwienie tkanek. Dzięki ćwiczeniom w kapsułach Vacu zwiększa się przepływ krwi, tkanki są lepiej dotlenione i łatwiej im się pozbyć szkodliwych produktów przemiany materii. Ćwiczący chudnie, pozbywa się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jego skóra staje się gładsza i jędrniejsza.

Dla kogo jest Vacu?

Dla wszystkich, którzy szybko i skutecznie chcą się pozbyć tkanki tłuszczowej, zwłaszcza z ud, pośladków i brzucha, oraz stracić cellulit.

Vacu idealnie sprawdza się w przypadku osób zapracowanych, które nie mają czasu ćwiczyć na siłowni. Jedno wejście na nasze urządzenie, daje więcej, niż tygodniowe bieganie, lub tydzień w siłowni.

Czy tylko kobiety korzystają z Vacu?

Nie tylko kobiety. Mężczyźni też, zwłaszcza ostatnio, zaczęli się tym rodzajem treningu interesować. Bardzo często są to panowie, którzy chcą zrzucić kilka kilogramów, lub tacy, którzy chcieliby zadbać, o jeszcze lepszą formę i kondycję w możliwie krótkim czasie(trening trwa 30 minut).

Spacerując po bieżni w kapsule Vacu spalamy więcej kalorii( do 7000 w czasie jednej sesji), zużywamy więcej energii, a do tego cały czas odczuwamy nacisk na skórę, przez co staje się ona bardziej gładka i jędrna. Nie osiągniemy tego, korzystając ze zwykłej bieżni.

Jakie efekty daje ćwiczenie w kapsule Vacu?

Gdy ćwiczymy w kapsule Vacu, poprawia nam się krążenie krwi i limfy, przyśpiesza się spalanie tłuszczu, redukuje się cellulit, tracimy zbędne centymetry, głównie w udach, talii, brzuchu i na pośladkach, poprawia nam się przemiana materii. Mimo, że w kapsule znajduje się tylko dolna część ciała, to chudniemy na całej sylwetce. Podczas treningu pobudzamy bowiem metabolizm, więc również z ramion, czy pleców zrzucamy zbędne centymetry.

Jak należy się przygotować do ćwiczenia w Vacu ?

Podobnie jak przed każdym innym wysiłkiem fizycznym, wystarczy zjeść coś lekkiego, najlepiej wolnowchłanialne węglowodany ( ciemne pieczywo, ciemny ryż ) z chudym białkiem ( ryby, kurczak ) półtorej godziny wcześniej.Jeśli chodzi o strój do treningu, to wiadomości na ten temat znajdują się w zakładce Informacje na naszej stronie internetowej.

Jakie to uczucie trenować w kapsule Vacu ?

Osoby ćwiczące w kapsule Vacu mówią, że jest to początkowo dość dziwne uczucie. Gdy rozpoczynają trening, mają wrażenie, że ich skóra jest zasysana. Szybko jednak można się do tego przyzwyczaić.

Z jaką prędkością należy iść po bieżni Vacu ?

Zaleca się, żeby to był szybki marsz. W kapsule raczej nie biegamy, ponieważ i tak jest to duży wysiłek dla organizmu. Wystarczy szybki marsz po bieżni lekko wnoszącej się w górę, mięśnie wtedy będą jeszcze lepiej pracować. W naszym Vacu mamy dziewięć poszczególnych funkcji,które możemy wybierać razem lub na przemian. Jest bardzo dużo gotowych programów do wyboru.

Np. programy podciśnienia, to:

1. Program dowolny (dla zaawansowanych, sam kierujesz wszystkimi parametrami treningu, regulujesz pompę podciśnieniową w sposób jaki Ci odpowiada).

2. Lekki spacer (dla osób początkujących, otyłych, starszych, program ten bardzo długo przyzwyczaja organizm do maksymalnego podciśnienia).

3. Areobik ( Wybierając coraz wyższe programy, są one coraz bardziej agresywne). Dla porównania Lekki spacer w przeciągu 8 minut dochodzi do 30 mbar, a Trening siłowy w przeciągu 2 minut dochodzi do 30 mbar.

4. Szybkie spalanie.

5. Trening siłowy.

6. Drenaż limfatyczny (ciśnienie pulsacyjne).

Programy od 2 do 6 są programami najbardziej zalecanymi, w których komputer sam steruje pracą pompy podciśnieniowej i przyzwyczaja organizm do podciśnienia, później jesteśmy przez 10,15 minut w maksymalnym podciśnieniu (im wyższy program, tym jesteśmy dłużej w maksymalnym podciśnieniu), a później następuje wyciszenie organizmu, spadek podciśnienia pod koniec sesji treningowej.

Uwaga: Funkcją wyróżniającą naszą kapsułę spośród innych jest „pulsacja podciśnienia„ dzięki której wykonywany jest zabieg drenażu limfatycznego – aktywnego opróżniania komórek cellulitowych. Ujemne ciśnienie powoduje zasysanie krwi i tlenu do dolnych partii ciała. Dodatnie ciśnienie powoduje zaś transport krwi żylnej i substancji resztkowych drogą naczyń krwionośnych i limfatycznych do tułowia. W ten sposób z fizjologicznego punktu widzenia może dochodzić do procesu „drenażu limfatycznego„ i aktywnego opróżniania komórek cellulitowych. Funkcja „pulsacji podciśnienia„ realizowana i nadzorowana jest poprzez specjalistyczne programy komputerowe, odpowiednio dostosowane do medycznej klasyfikacji stopnia cellulitu oraz do jakości tkanki łącznej z uwzględnieniem programów na naczynia i żylaki. Drenaż redukuje obrzęki, poprawia wygląd skóry, zmniejsza uczucie ociężałości i zmęczenia.

Po ustawieniu programu podciśnienia w panelu dolnym naszego urządzenia wybieramy programy pracy bieżni ( jest ich wiele ). Program sam steruje bieżnią, sam ją podnosi lub opuszcza, przyśpiesza lub zwalnia w zależności od wybranej opcji. Po wybraniu programu np. jeden z bardziej popularnych WEIGHT LOSS ( UTRATA WAGI ), ustawiamy poziom trudności (LEVEL) wybranego programu od 1 (ŁATWY) do 10 (TRUDNY).Im ustawimy większy poziom trudności tym bieżnia będzie startować od większej prędkości i będzie dążyła do szybszej prędkości.
Dla początkujących najlepiej ustawić niższą wartość np. Level 1 lub 2. Oczywiście w trakcie treningu jeśli ktoś stwierdzi, że bieżnia ma za wysoki kąt nachylenia lub zbyt szybko pracuje ma możliwość samemu zredukować odpowiednimi przyciskami pracę bieżni. Do treningu dostajemy 0.5 litra wody mineralnej gratis, można ją pić w trakcie marszu, ale lepiej specjalnym przyciskiem (STOP) zatrzymać bieżnię, napić się i następnie przyciskiem (START) uruchomić ponownie (w tym czasie nic nie stracimy z 30 minut treningu).Podczas marszu można sprawdzić tętno, dystans przebyty, spalone kalorie itp.

Maksymalna intensyfikacja uzyskiwanych efektów, łatwa intuicyjna obsługa urządzenia, nowoczesny wygląd oraz wiele programów automatycznych pozwalających na optymalne dostosowanie programu treningowego to główne zalety tej maszyny.

9 niezwykłych funkcji Vacu Activ :

Podczerwień IR


Promienie podczerwone nagrzewają ciało i rozszerzają naczynia krwionośne. Skutkiem tego jest zwiększenie przepływu krwi, lepsze dotlenienie i ukrwienie tkanek. Skóra czerwienieje, co oznacza, że bogata w tlen krew dociera do miejsc, gdzie często może jej brakować w wystarczających ilościach. Proces ten powoduje usunięcie z organizmu dużych ilości toksyn, które zalegają w głębszych warstwach skóry. Podczas ćwiczeń w Vacu Activ działające promienniki podczerwieni oczyszczają skórę i tkanki podskórne ze zbędnych toksyn, czego efektem jest jędrna, czysta i zdrowa skóra.

Podciśnienie

Tajemnicą skutecznego działania terapii jest zastosowane podciśnienie poprzez które wzrasta spalanie tkanki tłuszczowej. Podczas ćwiczenia działające jednocześnie podciśnienie powoduje poprawę krążenia krwi w skórze i tkance podskórnej w miejscach gdzie odkładają się większe ilości tłuszczu czyli udach, pośladkach, talii, brzuchu. Zastosowane podciśnienie powoduje również poprawę krążenia limfy odpowiedzialnej za usuwanie nadmiernych płynów i produktów przemiany materii. Efektem jest wygładzenie skóry, poprawa jej jędrności oraz redukcja zbędnych centymetrów.

Aromaterapia

Zmniejsza cellulit, rozstępy skórne, regeneruje naskórek, odżywia i odmładza skórę, przyśpiesza odnowę biologiczną mięśni. Olejki mają różne właściwości lecznicze. Mogą działać antyseptycznie, pomagają zwalczać infekcje wirusowe i grzybicze, część z nich wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, pobudza krążenie i dotlenienie krwi. Olejki eteryczne mają szczególne zastosowanie w kosmetyce. Pobudzają metabolizm komórkowy i poprawiają strukturę skóry. Ich działanie odmładzające polega na przyśpieszeniu tempa procesów regeneracyjnych. Wpływ olejków na psychikę też jest różnorodny: działają relaksująco albo też pobudzająco.

Koloroterapia

Pomaga w niwelowaniu problemów, z którymi boryka się każdy organizm człowieka: rezerwy energii, odporność organizmu, dobre samopoczucie psychiczne, przemiana materii, skóra i tkanki.
Jonizacja Powietrza

Dzięki ujemnej Jonizacji możesz zapomnieć o ciągłym zmęczeniu, senności i złym samopoczuciu. Jony ujemne wpływają również pozytywnie na wydajność psychofizyczną naszego organizmu. Dodatkowo Jonizacja skutecznie uzupełnia powietrze w zdrowotne jony ujemne co powoduje zmniejszanie i zamykanie gruczołów potowych i pór skóry.

Ozonoterapia

Właściwości silnie utleniające i dezynfekujące ozonu powodują, że jest on powszechnie wykorzystywany na całym świecie w celu zwalczania bakterii i innych drobnoustrojów. Ozon jest także doskonałym stymulatorem krążenia, dlatego stosowany jest w leczeniu chorób układu krążenia. Ożywia i pobudza funkcje organiczne.

Bryza

Zamontowane w urządzeniu są specjalne dysze rozpylające, podłączone do zbiorniczka w którym znajduje się specjalnie do tego celu przygotowany preparat na bazie naturalnej wody destylowanej. Dysze sterowane są według specjalnego programu z możliwością regulacji interwałem ich pracy. Efektem tego jest delikatna i odświeżająca mgiełka, która rozpyla się na skórę uprzyjemniając trening.

Fotoodmładzanie LED kolagen

Starzejąca się skóra jest defektem kosmetycznym, który przekłada się na niekorzystny wygląd (zmarszczki, zaburzenia pigmentacji, tzw. Pajączki naczyniowe) oraz utrudnia utrzymanie optymalnego poziomu nawodnienia twarzy. Rozwiązaniem problemów wynikających z fotostarzenia są zabiegi fotorejuwenacji czyli fotoodmładzania LED Therapy. Zastosowanie selektywnie dobranej długości fal i odpowiedniej dawki światła jest wykorzystywane do „odmładzania” starzejącej się skóry, zapobiegania progresji w procesie starzenia. To rodzaj nieinwazyjnej, bezpiecznej metody, pozwalającej na równomierną, jednoczasową aplikacje światła o wyselekcjonowanych, terapeutycznych długościach fali 630 nm. Zabiegi poprzez równomierne naświetlanie dużych powierzchni 280 cm kwadratowych obejmują całą powierzchnie twarzy. Badania kliniczne wykazały znaczące efekty kosmetyczne przeprowadzonych zabiegów.

- zwiększenie elastyczności skóry

- wygładzenie zmarszczek okolicy okołoczodołowej

- ustąpienie plam i przebarwień

- ustąpienie rogowacenia

- lepsze nawilżenie skóry

Uzyskane efekty kosmetyczne są wynikiem poprawienia dokrwienia i dotlenienia skóry, wzrostu liczby włókien kolagenowych i elastycznych, lepszego wchłaniania i utrzymania stanu nawilżenia skóry.

Podciśnienie pulsacyjne (drenaż limfatyczny)

Jest to nowość, która wyróżnia naszą kapsułę spośród innych. Opis tej funkcji znajduje się w tej zakładce powyżej.

Jak często można trenować ?

Zalecamy 20 treningów: 1 i 2 tydzień po 4 treningi, a 3,4,5,6 tydzień po 3 treningi. Według badań naukowych efekty po 20 zabiegach utrzymują się przez wiele miesięcy! Oczywiście częstotliwość treningów można ułożyć według własnych potrzeb. Trening trwa 30 minut.

Po ilu treningach widać już pierwsze efekty ?

To jest już bardzo indywidualna sprawa. Niektóre panie mówią, że już po jednym treningu wyraźnie wygładziła im się skóra. Inne z kolei trochę dłużej muszą poczekać na rezultaty. Pewne jest jednak, że już po kilku zabiegach każdy zobaczy różnicę. Niektórzy ćwiczą regularnie w Vacu przez trzy miesiące i chudną nawet 15 kilogramów.
Jest to bardzo duże osiągnięcie, zważywszy na fakt, że poza tym nie mają żadnego innego wysiłku fizycznego

Jeśli natomiast chodzi o cellulit, to kobiety ćwiczące mówią, że w widoczny sposób zmniejsza się on już po kilku treningach. Równocześnie zmniejszają się też obwody, ud, talii i pośladków.

VACU PODOBNIE JAK ROLLMASAŻ I VIBRA MOŻE BYĆ BODŹCEM DO ZMIANY STYLU ŻYCIA !!!
ZAPRASZAMY - VACU – ZMIEŃ SWÓJ STYL, BĄDŹ COOL !!!